Utility Engineer

Date: Apr 14, 2024

Location: Kęty, PL

Company: Refresco

Poszukujemy osoby, która mogłaby rozpocząć pracę w dziale technicznym w zakładzie produkcyjnym w Kętach w roli, która wymaga solidnej inżynierskiej wiedzy, analityki, proaktywności.

Główne obowiązki:

  • zapewnienie właściwego stanu infrastruktury technicznej w naszej fabryce (instalacja chłodnicza, instalacja wodna, kotłownia, sieć ciepłownicza, sieć gazowa, układy wentylacyjne i klimatyzacyjne, sieć sprężonego powietrza)
  • nadzorowanie gospodarki elektroenergetycznej poprzez racjonalne i oszczędne zużycie energii elektrycznej oraz czynny udział w opracowywaniu planów przyszłego rozwoju energetyki w oddziale
  • nadzorowanie prac modernizacyjnych maszyn i urządzeń przy wsparciu zewnętrznego partnera energetycznego oraz serwisantów urządzeń
  • przygotowywanie planów przeglądów i remontów dla poszczególnych instalacji energetycznych i linii produkcyjnych, będących w obszarze odpowiedzialności zespołu mediów wewnętrznych
  • aktywny udział w planowaniu i realizacji projektów inwestycyjnych z zakresu redukcji zużycia mediów energetycznych we współpracy z całym zespołem Utrzymania Ruchu
  • rozwój istniejącego oprogramowania IT służącego do analizowania zużycia mediów.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe techniczne (preferowany kierunek energetyka, chłodnictwo, odnawialne źródła energii)
  • Minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe w zespołach utrzymaniu ruchu
  • Praktyczna wiedza i doświadczenie w zakresie utrzymania infrastruktury technicznej/energetycznej
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole oraz współpracy z osobami na różnych szczeblach w organizacji
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Wysokie umiejętności analityczne
  • Energia i własna inicjatywa w działaniu

Oferujemy:

  • ciekawe miejsce pracy wymagające systemowego podejścia w dynamicznie rozwijającej się organizacji
  • atrakcyjne warunki zatrudnienia